A cím József Attila egyik korai versének híres sorával polemizál : "Aki szegény, az a legszegényebb/ Fázósságát odadja a télnek...", mert modern mátrixvilágunkban éppen az az alapprobléma, hogy semmi sem az, aminek látszik, hanem sokszor éppen az ellentéte igaz : aki gazdag, az a legszegényebb; aki okos, az a legbutább; aki szép, az a legcsúnyább; aki erős, az a leggyengébb; akinek a legtöbb hatalma van, azt tudja legkevésbé irányítani önmagát, stb, stb...

Mert ha József Attilának ez az állítása igaz lenne, akkor bizony ez egy megvilágosodással lenne egyenértékű! Mivel éppen a megvilágosodás pszichológiai téridő-pillanatában jut el az ember oda, hogy null-ponton van, azaz semmit sem birtokol, még a testét és a gondolatait sem! Akkor tényleg a szegények között tudatosan a legszegényebb!

József Attila azonban ezt az egész szellemi utat a vers további soraiban lassan lehúzza egy osztályharcos szintre, mivel 1924 táján, mikor ezt a versét írta, a régi ( akkor már nem divatos ) Petőfi-féle népies ( és szabadkőműves) radikalizmust akarta feleleveníteni. ( Ami nem is csoda, hiszen Petőfi inkarnációja volt. )

Ugyanakkor azok a finánctőkések, akik a "szegény" József Attilát is szponzorálták ( vajon hogyan tudott már huszonévesen Bécsben és Párizsban évekig élni? ), nyilván elvárták, hogy a tehetségét - ahogy ez a magyar irodalomban/kultúrában 1000 év óta tart - saját nemzete ( akkor még nyomokban létező ) uralkodóosztálya ellen fordítsa, ahogy ezt Petőfinél, Adynál, Illyés Gyulánál, stb-knél is láttuk.

Így visszajutottunk oda, hogy valójában a gazdagok fecsegnek mindig szegénységről, az igazi szegények pedig nem jutnak, eleve nem juthatnak szóhoz.

E rövid irodalmi kitérő után, amely az alaphelyzet megvilágítása miatt mégis fontos volt, azt szeretnénk részletesebben kifejteni, hogy miért létezik a modern embernél az az általános tudati őrület, hogy pont ellentétes képet akar minden áron önmagáról kifelé bemutatni, mint ami a belső lényével megegyezik?

És hogyan lehet ezt a tarthatatlan lelki helyzetét feloldani?

Nos, a kulcs ezen tudati ellenmondás feloldásához : a helyes szemlélet! ( Mintha erről már Buddha is beszélt volna! )

Azonban ez a megállapítás még semmit sem mond a modern embernek, mivel a korszak embere 100%-ban a téridő-illúzió keresztjére van feszítve már pusztán azzal is, hogy biológiailag vegetál egy dekadens technikai civilizációban.

A helyes szemlélet ugyanis valami meditációfélét sugall, amelyre a modern ember általában képtelen.

Van azonban a "helyes szemléletnek" egy aktív oldala is, nem csak passzív, lehet meditálni úgy is, hogy nem vonulunk el egy lakatlan szigetre és nem vágjuk magunkat jógapózba.

Egyébként a nyugat nagy bölcsei mindig is erre az "aktív" meditációra helyezték a hangsúlyt ( lásd pl. Szókratészt is ), azaz a helyes mentális irányulásra, amely független az ember napi cselekedeteitől, mivel egy őrület-társadalomban teljesen lehetetlen kivonni magunkat testileg az őrület napi kavargásából.

Mert egy 2500 évvel ezelőtti Athénben az akkori bölcsek ugyanarra hívták fel a figyelmet, mint ami most is aktuális : a modern ember ( mentálisan) egy barlangban van, és egész életét azzal tölti el, hogy a barlang falán megjelenő árnyképeket bámulja és hogy ezekre mentálisan-érzelmileg reagáljon.

Vagy a barlang-hasonlat már túl archaikus? Ezért használjuk inkább a valóság-show-elnevezést? Vagy még inkább a Truman-showt?

Igen, talán a Truman-show-alaphelyzet megértése lehet az egyik kulcs a modern embernek ahhoz, hogy végre felfedezze saját valóságát!

A mai ember ugyanis egy olyan majdnem tökéletes mátrix-kozmoszban él, ahol semmi sem valódi - mégpedig többszörösen nem az! Nem csak az érzékelt földi társadalmi környezete, nem csak az érzékelt természeti környezete, de a kozmikus környezete sem valódi! Azaz :

A modern ember háromszoros karanténban van!

És ha valaki, egy komoly szellemi kereső már eljutott egy olyan fokra, azaz tengernyi szenvedése már megpuhította a lényét annyira, hogy az igazság pislákoló szikráit a legnagyobb sötétségben is fel tudja ismerni, az józanul, minden fölösleges érzelmi drámát mellőzve tudomásul veszi azt a tényt, hogy hol van : egy börtönben!

Ez tehát az alap, ennek a tudatossága, amely nélkül valójában honlapunk egyetlen cikkét sem lehet megérteni!

Épp ezért nem illesztettünk fórumot sem a Spirituális UFO-kutatáshoz, mert ahogy ezt más fórumoknál is megfigyeltük, még túl alacsony a magyar, spiritualitásra ( is ) fogékony népesség tudatossága, és fórumokon való megjelenést legtöbbször csak a érzelmi feszültséglevezetés, nem pedig az igaz tudás utáni vágy motiválja.

Minden tehát, minden helytelen ismeret és törekvés tulajdonképpen egyetlen félreértésre vezethető vissza : a modern ember nem ismeri fel, sőt képtelen felismerni, hogy hol van!

Ebből kiindulva pedig legtöbbször nagyon groteszk élethelyzetek alakulnak ki nála, és ebből magyarázható a címbeli paradox állítás és minden más ellentmondás is!

Ezért van az, hogy egy matematikus áll a legtávolabb a számok szent tudományától; ezért van az, hogy egy fizikus áll a legtávolabb a atomok, dimenziók és rezgések szent tudományától;

ezért van az, hogy egy csillagász áll a legtávolabb, hogy megértse a kozmosz számtalan isteni civilizációját,

és ezért van az, hogy az igazat - ott, ahol minden hazuggá vált - csak egy gyermek ( egy gyermeki lélek ) mondhatja ki :

"Nicsak, hisz' a király meztelen!"

 

Kiemelt cikkek

Válasz az UFO-kutatás hét alapkérdésére 1. rész

Evukációs flották a Föld körül
Evukációs flották a Föld körül

 A kezdőlapon jó egy éve feltett hét alapkérdés megválaszolására eljött az idő :

1. Mik az ufók?

Olyan űrjárművek, melyeket a ( Földnél ) magasabban fejlett technikai civilizációk entitásai bolygók és/vagy naprendszerek közötti közlekedésre rutinszerűen használnak.

Azonban az „ufó” meghatározás természetesen nem pontos, sőt inkább cinizmusról és tudatlanságról tanúskodik, mivel ez a mozaikszó egyszerre tükrözi a mai ( bár már nem sokáig )  uralkodó, euro-amerikai típusú áltermészettudomány materialista szemléletét, másrészt azt is, hogy még a durvaanyagban észlelt jelenségeket is automatikusan letagadják, ha a mindennapi tapasztalat ellentmond a materialista elméleti rögeszméknek.

Bővebben ...

A kozmikus magyarság – a Mindenség kulcsa

A kozmikus magyarság – a Mindenség kulcsa

Most, hogy közeledünk a galaktikus együttállás sorsdöntő napjához, és az ezzel együtt járó kibírhatatlan lelki feszültségeket is megtapasztalva, melyet a remény és kétség szinte percenkénti váltakozása okoz a Fény után vágyakozó lélekben, eljött az ideje annak is, hogy beszéljünk a magyarság kozmikus küldetéséről, arról az örök és szent megbízatásról, melyet minden földi nép közül éppen a földi magyarság tagadott meg a legjobban!

Bővebben ...

Válasz az UFO-kutatás hét alapkérdésére 2. rész

Adamski találkozása Orthonnal
Adamski találkozása Orthonnal

2. Honnan jönnek?

 

Addig erre a kérdésre sem lehet kellő mélységben megadni a választ, amíg bizonyos tudati feltételekkel a kérdésfeltevő nem rendelkezik.

Mert ha az ilyen személy legalább elemi fokon nem alakított helyes képet az ufókról, hogy mik is lehetnek egyáltalán, addig a ’honnan jönnek?’ kérdésre adandó választ sem nagyon értheti meg.

Lássunk tisztán : az egész emberiség jelenlegi válságának a valódi oka magában a tudatban, az eddig évezredeken át kontrollált emberi tudatban keresendő, mely mai napig egy illúzió-világegyetemet érzékel maga körül, ami köszönő viszonyban sincs a világegyetemünkben lezajló valós folyamatokkal, a mindenséget irányító tényleges erőkkel és ezeknek a belső összefüggéseivel.

Bővebben ...

Idővonalunk csődje - és egy megoldás 1. rész

Idővonalunk csődje - és egy megoldás 1. rész

Elég furcsa idővonalon vagyunk - vagy inkább ebben rekedtünk, mivel az események itt még olyanok, mint amikor egy régi zenegép zsinórját lejátszás közben kihúzzák a konnektorból, így az utolsó, már senkit sem érdeklő zeneszám, egyre halkulva, egyre akadozva ugyan, de még továbbfolytatódik - viszont az új, korszerű lejátszó sehol sincs, így az új időknek új dalai sem hallhatóak még.

Ez a fő probléma.

Bővebben ...